Vaata

järele

TV saate tutvustus

Jüri Muttika proovib trükiameteid: Tule ja Trüki!
Print Meedia erialade õppimise võimalused Tallinna Polütehnikumis

 TRÜKIETTEVALMISTAJA

Kuidas panna värvid särama? Sulle meeldivad kaunid ja korrektsed trükised, Sul on kätt ja silma ning Sulle meeldib arvutiga joonistada ja kujundada, siis trükiste ettevalmistajaks õppimine on hiiglama hea mõte. Hea graafiline lahendus vajab alati kõrvale selget ja täpset silma, et kujundatu ekraanil ja paberil viimase peal välja näeks. Just Sinu võimalus on saada selliseks tegijaks, kes lisaks vingele kujundusele oskab töö tulemust ka tehniliselt teha ja näha. Kotkapilguga trükiste ettevalmistaja on alati oodatud tegija nii suurtesse kui väikestesse trükikodadesse ja reklaamibüroodesse. Loe ka siit

Eelnev haridus: Põhiharidus, Keskharidus
Erialaosakond: Meedia, Tallinna Polütehnikum
Võimalikud õppevormid: Päevaõpe, Sessioonõpe

OFSETTRÜKKAL

Kui Sa oled mõelnud, et kuidas saab pilt T-särgile või kommipaberile? Või kui Sulle meeldivad trükitud plakatid, kaunid pakendid, kui Sa usud, et paberil olevad raamatud ja ajalehed-ajakirjad on ägedamad nende e-sõsaratest, siis trükitööstus on Sinu tulevik.  Suured ja väikesed trükimasinad, keerulised ja lihtsad järeltöötlusseadmed, täpne silm ja veelgi täpsemad mõõteseadmed. See tunne, kui oled teinud valmis oma esimese täiesti iseseisva trükise, on äge ja Sa tahaksid alustada kohe järgmise tegemist. Trükitööstus on võlumaailm, mis on ainult kõige tugevamatele! Loe ka siit

Eelnev haridus: Põhiharidus, Keskharidus
Erialaosakond: Meedia, Tallinna Polütehnikum
Võimalikud õppevormid: Päevaõpe, Sessioonõpe

Noored trükitööstuses

Rudolf Gustav Hanni

“Kuidas muuta trükindust loodussõbralikumaks?

2020 Ajujahi võitja ja Pagerr tegevjuht

Meie meeskonna missioon on päästa iga trükitellimusega nii palju puid, kui võimalik.

Kuidas meie lahendus töötab? 

Kas oled märganud, et piparkooke küpsetades proovid vormid võimalikult tihedalt kokku panna, kuid alati jääb natuke tainast üle? Sama juhtub ka trükitööstuses. Meie lisame nendele kasutamata paberialadele uued tellimused, et ära kasutada muidu ülejääv paber. Tellimuse saab esitada mugavalt veebis ja esimene trükikoda, kellel on tühi ala trükipoognal, täidab tellimuse. Meie partneriteks on kvaliteetset teenust pakkuvad trükikojad ning meie lahendus tuvastab tühjad alad ja lisab sinna sobivad tellimused.

Mis mõju meie lahendus loob? 

1,8 miljonit tonni raisatud paberit mõjutab keskkonda väga palju. Lisaks antud hulga paberi äraviskamisele läheb raisku suurel määral ka teisi ressursse, mis selle koguse paberi tootmiseks vajalikud olid. Oma lahendusega saame vähendada kuni 70% jäätmetest ning seeläbi säästa puid ja paberi tootmiseks vajaminevaid ressursse, sest lisamaterjali pole vaja.
2020. aasta kevadel võitis Pagerr Eesti suurima äriideede konkursi “Ajujaht”. Investoritest ja äriekspertidest koosneva konkursi žürii sõnul lahendab Pagerr trükitööstuse ja kogu looduskeskkonna jaoks olulist valupunkti.

Jelizaveta Tšuvpilo

“Millise pagasi andis kool ja milline on tegelik elu trükikojas?”

TPT vilistlane, osales WorldSkillsil Kaasanis 2019, töötab ofsettrükkalina metallpakendite trükikojas Metaprint

See on aktiivselt arenev eriala ja lõputu praktika. Trükitöö eest makstakse hästi ja see on suurepärane karjäär. Mulle meeldib trükkimise protsess. Selles ametis näen ma piisavalt kunsti ja pean pidevalt arenema, õppima.

Tänapäeval ei trükita ainult paberile. Ka metallile, kangale, kruusidele. Meil õpetati seda kõike Tallinna Polütehnikumis. Nende teadmistega võin ma edaspidi ise oma tee valida: võin jätkata trükkimist paberile ja võin üldse keskenduda oma hobile – T-särkide trükkimisele. Praegu on üks kõige nõutumaid valdkondi pakendid. Kas või piimapakk –  ka see on trükkimine. Võimalik, et tulevikus hakkan esmakursuslasi õpetama ja iseenda jaoks töötama.

Töötamisest trükikojas

„Tänapäeva trükikoda on kui kommunikatsiooniagentuur“
pereettevõtte uuendaja Rait Rebane, trükikoja K-Print tegevjuht

Oleme perefirma ja trükikoda. Meie juured on Eestis ja kliendid üle terve Euroopa. Me armastame väljakutseid.

Mind ajendas pereettevõttega liituma võimalus midagi ise üles ehitada. Mulle meeldib tootmine ja sellega seonduv, nägin kahte suurt ülesannet, mida soovisin ära teha: muuta K-Print rahvusvaheliseks äriks ja viia ellu trükikoja digitaalne areng. Soovime muutuda trükikojast klientidele täislahendust pakkuvaks kommunikatsioonihalduse ettevõtteks.

Minu jaoks  on alati olnud tähtis ka keskkonnasäästlik tootmine. Suurt rõhku pannakse jääkmaterjalide ümbertöötlemisele: taaskasutusse suunatakse üle 90% tootmisel tekkivatest jääkmaterjalidest.

“Trükitud maailm meie ümber”
ettevõtja ja mentor Margus Liivamägi, DecoSqr Tapeedivabriku tegevjuht

Soovime DecoSqr’iga viia Eesti kujundajate loome meie inimeste kodudesse, kohvikutesse, büroodesse, hotellidesse, et muuta inimeste elu ilusamaks ja nauditavamaks.

Olen olnud pikalt meedia- ja trükimaailmas ning viimased aastad tegutsen kasvavate ettevõtete coachi ja mentorina ning aidanud arendada nende teenuseid ja tooteid ning tegevusstrateegiaid.

Töö trükitööstuses on mind kokku viinud sisustusteemade ja loomeinimestega, nende lugudega. See kogemus aitas mul veelgi enam märgata trükitud maailma meie ümber ning tuua rohkem kunsti meie igapäeva ellu. Minu suurim unistus on see, et inimesed märkaksid kunsti  ja kasutaksid võimalust ümbritsev keskkond, olgu see siis kodus või tööl, muuta iseenda jaoks inspireerivaks, rahustavaks, tasakaalustavaks või siis hoopis kasvõi näidata oma mässulisemat poolt.

TALLINNA POLÜTEHNIKUM

Pärnu mnt 57, Tallinn
Tel: 610 3601

Loe lisa www.tptlive.ee
E-mail: info@tptlive.ee

 Tarkust toovad 1-minuti loengud: 

“Me elame trükitud maailmas!”

“Miks homo sapiensil kunagi üleüldse tekkis vajadus midagi tiražeerida”

“Kust tuleb ja kuhu läheb paber ehk paber on roheline materjal”

“Milleks meile pakendid?” 

E
E
S
T
I

T
R
Ü
K
I
T
Ö
Ö
S
T
U
S

Lisaks näed:

 … kuidas tuunida autot

 … kuidas trükkida superstaare

 … kuidas raamatud tekivad

 … kuhu panna popkorn

 ja palju muud põnevat!

TÄNAPÄEVA TRÜKINDUSES TOIMIVAD KOOS INIMESED, ARVUTID, AUTOMAATIKA JA ROBOTID.
TULE ÕPI PÕNEV ERIALA TALLINNA POLÜTEHNIKUMIS!

Tallinna Polütehnikumis on võimalik õppida trükitehnoloogiat nii põhi- kui ka keskhariduse baasil ning
nii päeva- kui sessioonõppe vormis.

Trükitehnoloogia erialadel toimub spetsialiseerumine ofsettrükkali või trükiettevalmistaja erialale,
lisaks omandatakse digitrükkali eriala.

Õppimine Tallinna Polütehnikumis on TASUTA!