SOOVID ROHKEM INFOT?
VÕTA ÜHENDUST »

Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit osales rahvusvahelises projektis PRINT YOUR FUTURE partnerina koos Hollandi, Portugali ja Saksamaa kolleegidega. Üheskoos töötati välja uusi viise noorte kaasamiseks trükitööstusesse. Projeki tulemusel valmis veebileht printyourfuture.eu, mis tutvustab noortele trükitööstust ning õppimis- ja karjäärivõimalusi trükitööstuses.

Projekti tulemusena valmis Hea tava kogumik KUIDAS LEIDA, KAASATA JA HOIDA UUT PÕLVKONDA, mis jagab soovitusi trüki-, pakendi- ja graafikatööstuse ettevõtetele uute töötajate leidmiseks, kaasamiseks ning nende hoidmiseks sektoris.

„Print Your Future“ projekti ellukutsujad ja koordineerijad on Euroopa graafikatööstuse sotsiaalpartnerid Intergraf (tööandjate esindaja) ja UNI Europa Graphical (töötajate esindaja). Projekti rahastas Euroopa Komisjoni tööhõive, sotsiaalküsimuste ja võrdsete võimaluste peadirektoraat ning korraldajateks olid eksperdid neljast riigist: Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit (ETPL), Stuttgardi meediaülikool (Hochschule der Medien Stuttgart) Saksamaal, Hollandi graafikatööstuse täienduskoolitus- ja arenduskeskus GOC ning Portugali graafikatööstuse assotsiatsioon APIGRAF (Associação Portuguesa das Indústrias Gráficas e Transformadoras do Papel). Projektile aitas kaasa tehniline ekspert Spin360. Hea tava kogumiku koostamisel tegi kaastööd Briti trükitööstuse liit BPIF (British Printing Industries Federation, Ühendkuningriik).

© 2016 Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit – Tule ja trüki!